Cumartesi, Eylül 21, 2019

2018 Abiye Modelleri

Her Bayan Şık davetler ve düğünlerde zarif detaylar ve zevki birleştirerek gecenin yıldızı olmak ister. Modanın önemli bir parçası abiye kıyafetler bunun için çeşitli kumaş renk ve modellerdeki tasarımlardır.

Abiye Modelleri (9)

Abiye Modelleri Abiye Modelleri (8)

Abiye Modelinde Çeşitlilik

Payetli, pullu saten, ipek, kristal tül, ipek şifon, şifon gibi kumaş türleri olan abiye kıyafetlerle yırtmaç, boncuk, kemer, transparan asimetrik kesimler, kabartılan etekler, tül püskül, dantel straplez, açık, kayık yada düşük yaka, gipür, fırfırlı etek, baskılı etek, file etek, plili etek, kloş etek gibi detaylarla hem açık hem de tesettürlü bayanlar için şık görünmek mümkündür.

Abiye Modelleri (12) Abiye Modelleri (11)

Abiye Modelleri (14) Abiye Modelleri (13)

Abiye Modeli Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye seçiminde ilk olarak abiyenin giyileceği organizasyon ve organizasyonun yapılacağı ortam ve dolayısıyla kumaş seçimi, yer ve zaman, kullanılacak aksesuarlar, beden ölçüleri, makyaj, saç tasarımı önemli noktalardır. Düğün, nişan, kına gibi organizasyonlarda saten veya polyester tercih edilmeli; özel yemeklerde saten, şifon ve ipek kumaşlar tercih edilmelidir. Abiye kıyafette modası hiç geçmeyen renkler neon, siyah, dore, platin renkleri olup turkuaz ve mavi renkleri de iddialıdır.

Abiye Modelleri (10)

Abiye Modelleri (1)

Abiye Modelleri (2)

Abiye Modelleri (3)

Abiye Modelleri (4)

Organizasyon açık havada ise koyu renkler ve şık aksesuarlar; kapalı havada yapılıyorsa açık renkte sade tasarımlar tercih edilmelidir.  Vücudun beğenilen bölümlerine göre geometrik kesim, açık omuz, askılı gibi modeller tercih edilmelidir. Abiye tasarımlarda en zarif görünen dekolte sırt ve bacaklardır. Detaylarla uğraşmak bazen alabilir. Bu durumlarda dökümlü olmayan siyah bir elbise şık olmak konusunda yeterlidir. Kilolu bayanlar vatkalı omuz, bacak ve bel kısmı sade modeller, göğüs bölgesinde detaylı işlemeler ile şık görünüm yakalayacaklardır.

Abiye Modelleri (5)

Abiye Modelleri (6)

 

Abiye Kıyafetleri Tamamlayıcı Unsurlar

Makyaj yapılırken elbise rengi ile aynı renklerin kullanılması boğucu bir görüntüye neden olacağından birbiriyle uyumlu renkler kullanılmalıdır. Aksesuar seçiminde küçük ve zarif çantalar seçilmeli, yüzü büyük gösterecek uzun küpeler seçilmemeli, kısa boylu olma durumunda gösterişli takılar seçilmemeli ve kalın boyunlarda gösterişli gerdanlıklar seçilmemelidir. Ayakkabı seçiminde çok yüksek topuk tercihi sıkıntı yaratabilir.

Abiye Modelleri (7)

2018 Bayan Kaban Modelleri

2018 Bayan Kaban Modelleri havaların serinlemesi ve kış aylarının yaşanmaya başlanması ile hava sıcaklığına uygun tasarlanmış halde bayanların beğenisine sunulmaktadır. Özellikle bayanların seçme şanslarının...

2018 Mutfak Modelleri Trendleri

Öncelikli olarak kadınlar için önemlidir mutfak tasarımları çünkü en çok zamanı mutfakta kadınlar geçirmektedir. Bu sebeple de bu bölümü kendilerine göre dekore etmek en...

Sevgili Kombin Modelleri

Kandınlar şık olmaya her zaman çok önem vermiş ve bu konuda ciddi anlamda büyük paralar harcamışlardır. Gerek kıyafet gerekse cilt bakımı açısından önem verdikleri...