Doğum Kontrol Hapı Almayı Unutunca Ne Yapmalı

Doğum Kontrol Hapı Almayı Unutunca Ne Yapmalı
29 Mart 2017 tarihinde eklendi, 538 kez okundu.

Doğum Kontrol Hapı Almayı Unutunca Ne Yapmalı

Doğum kontrol hapları ihtiyacı olanlar tarafından her gün düzenli bir şekilde aynı saatlerde içilmesi gerekiyor. Doğum kontrol hapının içildiği saatler arasında 2 ya da 3 saat fark olması gerekiyor. Doğum kontrol haplarını için kişilerin hapın birini sabah diğerini ertesi gün akşam içerlerse hapın etkisini ve özelliğini kaybetmesine neden olurlar. Birçok kişi doğum kontrol hapını içmeyi unutunca ne yapacağını bilemez. Bu nedenle de doğum kontrol hapı kullanan birçok kişi doğum kontrol hapı almayı unutunca ne yapmalı sorusuna cevap arıyor.

Doğum Kontrol Hapının Bir Gün Unutulması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Doğum kontrol hapı kullananlar eğer ki sadece bir kez bu hapı kullanmayı unutmuşlar ise ve içtikleri andan üzerinden 24 saat geçmemiş ise akıllarına geldiğinde hemen içmelidirler. Tek bir hapın unutulması durumunda ek korunma yöntemlerini uygulamaya lüzum ve zorunluluk yoktur. Bu konuda örnek verilecek olursa salı günü içilmesi gereken doğum kontrol hapı akla gelir gelmez içilmesi gerekiyor. Çarşamba günü içilmesi gereken hap da normal saatinde içilmesi gerekiyor.

Doğum Kontrol Hapının İçilmesi İki Gün Üst Üste Unutulması Durumunda Ne Olur?

Doğum kontrol hapını üst üste iki defa içmeyi unutanlar doğum kontrol hapı almayı unutunca ne yapmalı sorusunu sıklıkla soruyorlar. Eğer ki doğum kontrol hapı üst üste içilmeyi unutulursa doğum kontrol hapının koruma özelliği etkisini kaybetmiş olabilir. Böyle bir durumda 7 gün boyunca ek bir korunma yöntemi uygulanmalıdır. Eğer ki doğum kontrol hapı kullanan kişiler ne kadar içmediklerini unuturlarsa o aya ait doğum kontrol hapının bitişine kadar ek korunma yöntemleri uygulamalıdırlar. Bir daha ki adetin ilk günü yeni bir doğum kontrol hapı ile korunma yöntemine devam edilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2