Güzelliğimizin Korkulu Rüyası Romatizmal Artrit

Güzelliğimizin Korkulu Rüyası Romatizmal Artrit
28 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 569 kez okundu.

GENÇ TİPİ ROMATİZMAL ARTRİT

    Organların ve eklemlerin şişmesine neden olan bu hastalık genelde 2-5 yaş arası görülür. Bağışıkla ilgili olan bu hastalık vücudun kendi dokularına saldırmasıdır. Profesörler çoğu zaman zararsız olan bir virüs ya da bakterinin bağışıklık sisteminin vermesi gereken tepkiyi kilitlediğini savunmaktadırlar. Bu hastalık bazı eklem bölgelerini ya da birçoğunu etkileyebilir. Genelde birkaç hafta yaşanan ateşlenmelerden sonra hastalığın çektirdiği eziyet artar ya da azalır ama bu hastalık ergenlik dönemlerine doğru kendi kendine düzelir.

SEMPTOMLAR

   Çocuğunuz bu hastalığa yakalandıysa hastalıktan nasibini alan eklemlerde şişme olur. Hareketleri kısıtlanır ve bu bölgelerin ısısı yüksek olur. Bazı kişilerde göz çevresine ağrıyabilir. Kol altları ve boyundaki leflerin şişmesi, vücut sıcaklığının dengesizliği, deride görülen kırmızı döküntüler ve karın ağrısı hastalığın belirtileridir.

TEDAVİ SEÇENEKLERİ

   Doktorunuz testler dışında belirtilere barakta bir teşhis koyabilir. Tedavi şekli genelde vücuttaki iltihaplanmanın azaltılmasına yöneliktir. Eklemlerin hareketsizlikten kendini kaybetmemesi için spor önemlidir. Doktorunuz çocuğunuza egzersizler verecektir.Hastalığı olan kişinin sürekli dinlenmesi gerekir. Yorulması ateşinin çıkmasına neden olacaktır ama yinede spor yapmasını ihmal etmeyin..

romatoid-artrit-bitkisel-cozum-2198

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2