Evlenmeden Önce Sormanız Gereken Sorular

Evlenmeden Önce Sormanız Gereken Sorular
4 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 226 kez okundu.

Evlenmeden Önce Sormanız Gereken Sorular

Evlilik hem kadınlar için, hem de erkekler için en anlamlı ve özel kararın verilmesidir. Ancak evleneceğinizi kişiyi tam olarak tanımadan vereceğiniz evlilik kararı sonrasında büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Çiftlerin birbirini tanımadan evlenmesi sonucu pek çok nedenden dolayı ayrılıklar ve istenmeyen durumlar yaşanmaktadır. Peki partnerinizi tanımak için neler yapılmalı ve hangi soruların cevapları öğrenilmeli? Hemen bunlara göz atalım.

Çocuk Sahibi Olmak İstiyor Musunuz?

Evlilikten önce düşünmeniz gereken en önemli sorulardan biridir. Büyük umutlar ile evlendiniz ve çocuk sahibi olmayı ister iken partnerinizin bu duruma sonradan karşı çıkması ve çocuk istememesi evliliği bitiren en önemli nedenlerden biridir. Evlenmeden önce kesinlikle partneriniz ile bu konu hakkında konuşmalı ve çocuk sahibi olmak konusundaki fikrini öğrenmelisiniz.

Geçmişi Unuttunuz Mu?

Evlilikten sonra çiftlerin arasında yaşanan huzursuzlukların en önemli nedenlerinden biri de geçmiştir. Eski sevgililer hem kadınlar için, hem de erkekler için en büyük sıkıntı ve stres sebebi olur iken evliliği derinden etkilemektedir. Partnerinize geçmişinden herhangi bir iz kalıp kalmadığınız sormalısınız. Evlendikten sonra ortaya çıkacak istenmeyen durumlar kıskançlığa neden olacak ve ilişkinize, evliliğinize zarar verecektir.

Maddi Konularda Fikirlerini Öğrendiniz Mi?

Çiftler arasında istenmeyen sorunların meydana gelmesindeki en önemli nedenlerden biri de maddiyattır. Her ne kadar başlarda her şey çok güzel olsa da daha iyi bir yaşam için herkes daha çok para sahibi olmak ister. Evleneceğiniz kişinin gelir konusunda fikirlerini öğrenmeyi ihmal etmemelisiniz. Sizin borçlarınızı üstelenmesi ve bu borçlara ortak olması ilişkinizi güçlendirecektir.

Hep Birlikte Mi Zaman Geçireceksiniz?

Evlendikten sonra her gittiğiniz yere birlikte mi gideceksiniz yoksa eşinizin size arkadaşlarınız ile zaman geçirmesine izin verip vermeyeceğini öğrenmelisiniz. Evlendikten sonra çiftler arasında yaşanan en büyük sorunlardan biri de bu durumdur. Her ne kadar çok küçük bir konu olarak görünse de ilerleyen süreçte sıkıntılara neden olacaktır.

Ailenize Karşı Yaklaşımı Nasıl?

Her ne kadar sizin hayatınız olsa da aileleriniz de hayatınızın bir parçasıdır. Bu yüzden partnerinizin aileniz hakkındaki düşüncelerini muhakkak öğrenmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2