Evde Peeling Etkili Maske Yapımı

Evde Peeling Etkili Maske Yapımı
3 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 469 kez okundu.

Evde Peeling Etkili Maske Yapımı

 

Peeling ölü cildin tedavisinde ve daha parlak bir cilt görünümü için kullanılan yöntemlerden biridir. Sizlerde evde peeling etkili maske yapımı için farklı yöntemleri deneyebilir cilt tipiniz için en uygun maskeyi tercih edebilirisiniz. Evde peeling yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de cilt tipinize uyumlu olan bitkileri tercih etmenizdir. Bu nedenle öncelikle cilt tipinizi çok iyi ölçmeli ve hangi meyve ve sebzelerin hangi cilt tipi için uygun olduğunu belirlemelisiniz. Kullanacağınız bitkilerin peeling amaçlı kullanılabilmesi için asit etkili olması gerekmektedir. Bu nedenle peeling için c vitamini bulunan meyve ve sebzelerden bol miktarda yararlanabilirsiniz. İşte evde yapılabilecek peeling maskeleri.

 

Salatalık Maskesi İle Peeling

 

Salatalığın cildin nemlenmesinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Bu nedenle peeling kullanımında da etkili bir besin olan salatalık genellikle maskelerde sık sık kullanılan besinler arasında yer almaktadır. Salatalık maskesi ile peeling yapmak için öncelikle bir orta boy salatalığı soyup rendeleyin. Daha sonra içerisine yarım limon suyu ve yumurta akı karıştırdıktan sonra tüm malzemeleri harmanlayın. Peeling için bu karışımı cildinize sürüp iyice kurumasını bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

 

Çilek Maskesi İle Peeling

 

Çilek peeling için en sık kullanılan bir diğer besindir. Doğal peeling yapımı için 5-6 adet yıkanmış çileği bir kaşık yardımı ile ezdirin ve içerisine 3 kaşık yoğurt ekleyin. Yoğurtla karıştırılan çileği cildinize sürüp yarım saat beklemeniz yeterli olacaktır. Peelingi haftada bir defa uygulamanız yeterli olacaltır. Çok sık peeling yapımı cildin tahriş olmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle kullanacağınız maddeler ile peeling sıklığını dengeli bir şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Yanlış peeling uygulamaları cildinizin tahriş olmasına ve kararmasına da neden olabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2