Cilt İçin Nemlendiriciler Nasıl Kullanılmalıdır ?

Cilt İçin Nemlendiriciler Nasıl Kullanılmalıdır ?
28 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 492 kez okundu.

CİLT İÇİN NEMLENDİRİCİLER NASIL KULLANILMALIDIR?

Nemlendiriciler, cildin yapısını koruyan ve canlı kalmasını sağlayan önemli kozmetiklerdir. Mevsimsel değişiklikler cildin anatomisi ile oynamaktadır. Kışın, soğuk hava ve kuruluk ciltte cansızlığa, yazın sıcak havalar ve sürekli ter kaybı cildin susuz kalmasına neden olduğu ortadadır. Böyle durumlarda en etkili kremler kullanılmalıdır. Fakat nemlendiricinin de cilde doğru şekilde sürülmesi gerekir. Yoksa harcadığınız bütün paralar çöpe gider.

Günümüzde çoğu kadın makyaj konusunda ustadır. Fakat nemlendiricinin nasıl sürülmesi hususunda bilgisi yoktur. Uygun bir nemlendirici ile günlük içilen suyun 3 litre olması gerekir. Suda ciltte bir nevi nemlendirici görevi yapmaktadır. Yoksa nemlendiricinin tek başına hiçbir faydasını göremezsiniz.

Vücudun doğallığını bozmadan işlevlerini gören nemlendiriciler suyun yerini pekte tutmazlar. Sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olabilmek için su+nemlendirici şarttır.

Krem sürme aşamasında dikkat edilmesi gerekenler;

  1. Cilt tipi için uygun kremler seçilmelidir;

Nemlendiricinizi seçerken cildinizin tipinizi de öğrenmelisiniz. Pek çok kadın cildini tanımadan krem almak gibi bir hatada bulunur ve benim cildimde hiç sivilce çıkmazdı artık çıkıyor diye dertlenir. Cildin anatomik yapısı ve yağ oranı tespit edildikten sonra krem tercihinde bulunulmalıdır. Yanlış alınan ürünler cildi tahribata uğratır.

  1. Hafif nemlendiriciler önemli;

Kullanacağınız nemlendiricinizin hafif olması oldukça mühimdir. Ağır kremler vücutta ters tepki yapabilmekte hatta gözeneklerin tıkanmasına sebebiyet verebilmektedir. Uygulamanız da başarı değil hüsrana uğrayabilirsiniz.

  1. Nemlendirici nasıl sürülür;

Nemlendiriciyi sürmeden önce ellerinizi yıkamalısınız. Ardından tıpkı romantik bir piyano çalarmış gibi masaj şeklinde kremi yüzünüze yedirin. Bu hareket yüzün kan dolaşımını hızlandırır. Aynı işlemi gözaltı kremi sürme aşamasında da uygulayabilirsiniz.

  1. Sert uygulamalardan kaçının;

Bayanların pek çoğu krem sürerken sanki kese yapıyormuş gibi uygularlar. Bu işlem cildin zarar görmesinden başka bir işe yaramaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2