Allık Kullanırken Hata Yapmayın!

Allık Kullanırken Hata Yapmayın!
8 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 439 kez okundu.

ALLIK KULLANIRKEN HATA YAPMAYIN!

Doğru tercih edilen allık ve doğru bir şekilde kullanım cildinizde hoş bir renk katabilirsiniz. Allık sürerken hataya düşmeyin ve kusursuz bir makyaj yapın!

Allık sürmedeki amaç yüzü farklı bir renge boyamak asla değildir. Allığın amaca yüze doğal bir renk katmaktır. Abartılarak sürülen allık tüm doğallığı alıp götürebilir ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkabilir. İlk olarak allığın hatasız ve yeteri kadar sürüldüğünden emin olmak gerekir.

Peki, allık kullanırken yapılan hatalar nelerdir?

Allık yüzün yanlış bir bölgesine uygulanıyor olabilir; allık yüzde bulunan elmacık kemiklerinin üst kısmına sürüldüğü zaman hoş bir görünüm kazandıracaktır. Elmacık kemiklerinin altına uygulanan allık kişiyi daha yaşlı gösterebilir. Yüz hatları yuvarlak olan kişiler allığı elmacık kemiğinin hemen altına sürmelidir. Bu uygulama elmacık kemiklerini ön plana çıkaracaktır. Fakat yüz hatları köşeli olan kişiler, allığı elmacık kemiğinin üst kısmına uygulamalıdır.

Cilde uygun allık tercih edilmelidir; cilt tipi normal veya karma olan kişiler toz allık tercih etmelidir. Kuru bir cilt tipine sahip olan kişiler ise aynı zamanda nemlendirici etkisi de bulunan ve krem formundaki allıkları tercih etmelidir. Yağlı cilt yapısı olan kişiler ise, akışkan ya da jel allıkları tercih etmelidir…

Allık uygulandıktan sonra mutlaka dağıtılmalıdır; yoğun allık sürmek ve dağıtmadan bırakmak hiç hoş bir görüntüye neden olmaz. Bu gibi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için uygun bir fırça tercih edilmelidir. Düz uçlu fırçalar iyi bir seçim olabilir…

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2