Zone Diyeti

Zone Diyeti
14 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 426 kez okundu.

Zone Diyeti

 

Çağımızın sorunlarından birisi olan fazla kilolar birçok kişinin canını sıkmaktadır. Bu yüzden de insanlar kilo vermek için farklı yöntemlere başvurmaktadırlar. Kilo vermek için uygulanan temel yöntemlerden bir tanesi elbette diyetlerdir. Birçok kişi fazla kilolarından kurtulmak ve ideal kilolarına ulaşmak için çeşitli diyet programlarını uygulamakta ve bu şekilde kilo vermeye çalışmaktadır. Özellikle son zamanlarda çok sayıda kişinin uyguladığı diyetlerden birisi de Zone diyetidir. Bu diyet şekli beslenme uzmanı olan Dr.Barry Sears tarafından geliştirilmiş ve insanların kullanımına sunulmuştur. Bu diyet şekli sayesinde sizlerde fazla kilolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

 

Zone diyeti, temel olarak beslenme düzeninin en az kullanılan ilaçlar kadar önemli olduğunu vurguluyor. Bu yüzden bu diyeti uygulayacak olan bireylerin beslenme düzenlerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Diyetin olmazsa olmaz bazı temel kurulları vardır. Bu kurallardan bir tanesi öğünlerde tüketilen her tabağın en az üçte birinin protein, üçte ikisinin ise karbonhidrat olması gerektiğidir.

 

Yağ yıkımına faydası olan zeytinyağı da sürekli olarak kullanılması gereken besinler arasında bulunuyor. Zone diyeti kapsamında sabah uyandıktan en geç bir saat sonra kahvaltı yapılmalıdır. Öğle yemeğinin ise kahvaltıdan beş saat sonra yapılması gerekiyor. Tabi ki birbirinden farklı birçok diyet programında olduğu gibi Zone diyetinde de aç kalmak kesinlikle yasak ve kilo vermek için yapılan diyetin yanında egzersizlere de önem vermek gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2