Doğru beslenme ile ilgili bilmeniz gereken bazı şeyler…

Doğru beslenme ile ilgili bilmeniz gereken bazı şeyler…
28 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 425 kez okundu.

Doğru beslenme ile ilgili bilmeniz gereken bazı şeyler…

Doğru beslenme hem sağlığınız, hem de fiziğiniz için çok önemlidir. Bu yüzden kullandığınız gıda ve sıvı miktarı da önemlidir.

Her zaman lifli sebzeler, soyalı besinler, kullanmanız tavsiye olunur. Böyle ki, bu gibi besinler kolesterolü düşürüyor. Bunlar, kandaki kolesterol miktarını dengeleyici özelliğe sahip bulunuyor. Eğer kolesterolünüz yüksekse bu zaman az yağ içeren besinler kullanarak yapacağınız bir diyet seçmelisiniz. Yağ miktarını azaltmak istiyorsanız kırmızı eti fazla miktarda azaltarak daha çok beyaz et, balık tüketmelisiniz. Ve aynı zamanda meyve ve sebzeler de bu konuda size çok fazla yardımcı olacaktır. Ayrıca bunun için az yağlı ve yağsız süt ve süt ürünlerini de tercih etmelisiniz.

Su vücudunuz ve sağlığınız çok gereklidir. Gün içinde 8 bardak su içmeniz sağlığınız için çok iyidir. Suyu gerekli zamanlarda içmeniz de önemlidir. Mesela iç organlarınızı aktif etmeniz için sabah kalktıktan hemen sonra 2 bardak, iyi sindirim için yemekten 30 dakika önce 1 bardak, kan basıncınızı normal de tutması için duşa girmeden önce 1 bardak, kalp krizi riskini azaltmak için yatağa girmeden önce 1 bardak su içmeniz tavsiye olunur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2