İp Atlayarak Zayıflama

İp Atlayarak Zayıflama
29 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 432 kez okundu.

İP ATLAYARAK ZAYIFLANABİLDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?
Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ve gün içinde vücuda alınacak kalori oranını azaltmak kilo vermeye yardımcı olan etkenler arasındadır. Ancak uygulanan diyetlere mutlaka fiziksel aktiviteler ile destek verilmelidir. Vücudun hareket etmesi kilo vermek daha çabuk ve kolay olmaktadır. Ayrıca verilen kilolar kalıcı olmaktadır. İp atlamak da vücudu hareket ettirmek için ve kilo vermeye yardımcı olan bir egzersizdir.
İp atlamak ile vücutta yağ yakımını gerçekleştirmek ve kilo kaybetmek mümkündür. İp atlayarak yapılan egzersiz her mevsimde uygulanabilen ve oldukça basit bir aktivitedir. Kadınların çoğunluğunun şikayet ettiği basenlerde bulunan fazlalıklardan ip atlayarak kurtulmak mümkündür. Başlangıçta yavaş başlanmalı, daha sonra artırılarak devam edilmelidir.
İp atlayarak nasıl kilo verilir?
İp atlamak bir oyun gibi gözükse de vücutta etkili olabilmesi için bazı kuralları bulunmaktadır. İp atlarken yerden sadece yarım parmak kadar zıplanmalıdır. Başlangıçta 10 lu setler halinde uygulanmalı daha sonra tempo artırılmalıdır.
Evde de kolaylıkla uygulanabilen bu egzersiz ile inanılmaz kilo kaybı yaşanabilir. İp atlamak neredeyse vücudun bütün kaslarını çalıştıran bir aktivitedir. Aktiviteye başladıktan kısa bir müddet sonra vücutta yağ yakımı gerçekleşmektedir.
İp atlayarak metabolizma hızı artırılabilir. Metabolizma sürekli çalışacağından dolayı egzersiz yapılmazken bile vücut yağ yakmaya devam edecektir. İp atlayarak saatte ortalama olarak 1000 kalori yakmak mümkündür. Bu egzersiz ile fit bir vücut görünümüne rahatlıkla kavuşulabilir…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2