Altın Çilek İle Zayıflama

Altın Çilek İle Zayıflama
28 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 264 kez okundu.

Altın Çilek İle Zayıflama

 

Ana vatanı Kolombiya ve Peru olan altın çilek bitkisi, insan vücuduna birçok faydası ile ön plana çıkan bir bitkidir. Kayısı kıvamında ve mayhoş bir tadı olan altın çilek bitkisi; potasyum, fosfor ve mineral bakımından oldukça zengin bir bitkidir. Özellikle sindirim sistemini hızlı çalıştırdığı için zayıflama konusunda da etkin olarak kullanılmaktadır. Altın çilek bitkisini kullanarak bazı zayıflama ilaçlarının üretildiği de bilinmektedir. Altın çilek, protein bakımından en zengin olan bitkisel arasında yer almaktadır.

 

Vücutta aşırı kalori harcatarak kilo kaybına neden olan altın çilek ile zayıflama son derece mümkündür. Bu bitki Türkiye piyasasında da uzun zamandan bu yana bilinmektedir. Yurt dışında özellikle altın çilek bitkisine dair birçok bilimsel araştırma yapılmasının ardından, zayıflama konusundaki etkisi de kanıtlanmıştır. Bu süreçten sonra da Türkiye piyasasında da bu bitki oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu bitki detoks diyetlerinde de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. İdrar sökücü özelliği ve bağırsak temizlemesi ile bilinen altın çilek bitkisi, zayıflama konusunda günümüzde kullanılan en etkili bitkidir.

 

Altın çilek bitkisini isterseniz ham olarak, isterseniz de hap şeklinde tüketebilirsiniz. Ancak hap şeklinde tüketmek maddi olarak da daha ucuz olmaktadır. Zira altın çilek bitkisi oldukça pahalı olan bir bitkidir. Türkiye’de hiçbir şekilde yetiştirilmeyen ve yurt dışından ihraç edilen bir bitkidir. Bu bakımdan Türkiye’de oldukça pahalıya satılmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2