Mutlu Bebek Büyütmenin Sırları

Mutlu Bebek Büyütmenin Sırları
6 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 498 kez okundu.

MUTLU BEBEK BÜYÜTMENİN SIRLARI

Mutlu bir bebeğe sahip olmak için süreç hamilelik döneminde başlar. Anne adayı, hamile olduğunu anladığı ilk andan itibaren beslenmesine maksimum özen göstermelidir. Uykusuna çok dikkat etmeli ve uykusunu almalıdır. Diğer yandan stresli ortamlardan ve üzüntüden kaçınmalıdır. Bebek anne karnında anneyi tam olarak hisseder. Bu nedenle anne mutlu olmaya çok gayret etmelidir.

Mutlu Bir Bebeğe Sahip Olmak İçin Püf Noktaları

Anne adayları, bir sağlık engeli olmadıkça normal doğumu tercih etmelidir. Doğum gerçekleşir gerçekleşmez, ilk yarım saat içerisinde bebek annenin çıplak göğsüne konulmalıdır. Bu hamle, bebeğin anne ile kuracağı iletişimin erkenden başlamasını sağlar. Ayrıca sütün gelmesini de hızlandıracaktır. Anne sık sık bebeğini kucağına almalı ve sıcaklığını hissettirmelidir. Bebeğin altı sık kontrol edilmeli ve daima temiz tutulmalıdır. İlk zamanlardan itibaren annenin bebeğine sık temas etmesi ve sıcak bir sesle güzel sözler söylemesi etkili olacaktır. Sık kucağa almakta hiç sakınca yoktur ve temas çok sık olmalıdır.

Mutlu bir bebek olması için bebeğin çok sessiz bir ortamda tutulması doğru değildir. Bebek, yaşam alanının her sesine alışmalıdır ve aşırı gürültü olmadıkça çeşitli seslere alıştırılmalıdır. Bebeklerin huzurlu ve doyurucu bir uyku uyumaları çok önemlidir. Özellikle saat 22.00 ile 03.00 arasında bebeğin mutlaka uyuması gerekir. Bu saatler, büyüme hormonlarının en aktif olduğu saatlerdir. Bebek masajları öğrenilmeli ve düzenli olarak bebeğe uygulanmalıdır.

Bebek 4 aylık olduktan sonra bazı egzersizler yaptırılabilir. Bebek 6 aylık olana dek annenin uyuduğu odada uyuyabilir. Bağın hızla gelişmesi ve emzirme kolaylığı açısından bu önemlidir. 6 aydan sonra ebbek artık kendi odasında uyumalıdır. Bebekle yaşına veya ayına uygun oyunlar oynanmalıdır. Ayrıca 6 ayın sonuna dek yalnızca anne sütüile besleme tercih edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2