Bebeğinizi uyuması için yatağa nasıl koymalısınız?

Bebeğinizi uyuması için yatağa nasıl koymalısınız?
28 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 446 kez okundu.

Bebeğinizi uyuması için yatağa nasıl koymalısınız?

Bebeğinizi beşikte uyutmanızda herhangi bir zorluk varsa, bir sepet kullanma fikrini düşünün. Bu ikincisi, aslında, bebeğinizin boyutuna göredir. Bazen beşik yeni doğan bebekler için çok büyük oluyor.

Ayrıca, bebeğinizi bir battaniye ile bükün. Bu yöntemler çocuğun uyumasına, uzun süreli uykudan uyanmamasına ve tez bir zamanda uyumasına yardımcı olan çok etkili yöntemlerdir. Ve özellikle eğer çocuğunuz yeni doğmuşsa bu yöntemler çok daha iyi gelecektir. Bebeğinizi düzgün şekilde sargı ile sarmanız ona kendini sıcakta ve güvende his etmesine neden olacaktır ve saçlarını istem dışı olarak çekmelerini ve kaşımalarını önlemeye yardımcı olacaktır.

Ve eğer bebeğiniz uyumayı hiç istemiyorsa, hemen çocuk doktorunuza başvurmanız tavsiye ediliyor. Doktorunuz çocuğunuzun belki de kolik, reflü ya da gıda ile ilgili sindirim sorunlarının olması nedeniyle uykuya dalmasında sorunların olduğunu da söyleye bilir.

Bilmeniz gereken şeyler:

  • Bebeği çocuk arabasına uyuması için koymayı önlemenin temel nedeni SIDS (uykuda ölüm) ile az bir şekilde ilgili olduğudur.
  • Çok uzun süre bir çocuk arabasında veya bir salıncakta uyuyan çocuklarda postural problemler de gelişebilir.
  • Sonunda, çocuğunuz muhtemelen bir çocuk arabası veya bir salıncakta ya da onu yatmak için koyduğunuz istenilen bir yerde uyumaya alışmış olacak. Bu yüzden başta biraz sabırlı olun, bebeğinizi kendi yatağında yatması için bazı usuller bulmaya çalışın ve bu şekilde hem çocuğunuz, hem siz rahat uykular uyuyacaksınız.

bebek persentil tablosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2