Aile İle Yemek Yemenin Faydaları

Aile İle Yemek Yemenin Faydaları
6 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 544 kez okundu.

Aile ile yemenin yedi iyi nedeni

  1. ÇOCUKLARDA MEYVE YEMEK ALIŞKANLIĞI YARANIR

2000 yılında yapılan bir çalışma aile ile yemek alışkanlığı olan 9 yaş ve 14 yaş arası çocuklar daha fazla meyve ve sebze yemeklerini doğruladı. Buna ek olarak, onların gazlı içecekler ve kızarmış gıdalara daha az ilgileri vardır.

  1. YENİ YEMEKLER YAPILIYOR

Sağlıklı bir beslenmenin sloganının ne olduğunu biliyorsunuz: menünü sık sık değiştirmek. Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan araştırmaya göre, çocuklara sürekli yeni gıdalar önermeniz onların onları yemesini sağlar. Evde akşam yemeği ya da öğle yemeği bu deneyler yapmak için mükemmel bir yerdir.

  1. TÜM AİLE SOFRADA? YETİŞKİNLER DAHA MUTLU OLUR

Özellikle Minnesota Üniversitesi tarafından yapılan çok sayıda çalışma, aile içinde öğle veya akşam yemeğini yapan yetişkin çocukların yeme ya da davranış bozuklukları (saldırganlık, depresyon …) az olur.

  1. ÇOCUKLAR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK DURURLAR

Columbia Üniversitesi Ulusal Merkezinin araştırmasına göre, bir hafta içinde evde en az beş kez yemek yiyen gençlerin sigara, uyuşturucu kullanma olasılığı % 50 daha azdır.

  1. KARNEDE DAHAYÜKSEK PUANLAR

Evde sık sık yemek yiyen çocukların okulda daha iyi performansa ve karnelerinde en yüksek puanlara sahip olduğu kanıtlanmıştır. Sebep? Muhtemelen kendinden büyükler ile kıyaslanmaları onlara isteklendirme verir.

  1. ANNENİN STRESİ DAHA AŞAĞI OLUR

Amerikalı bir araştırmaya göre, ofisten  “ayrılarak” evde çocukları ile yiyen annelerin iş yerinde daha az stresli olduğu gösterilmiştir.

  1. TASARRUF EDİLİR

Yalnızca sağlığınız için değil, aynı zamanda evde yemek cüzdanınız için de iyidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2