Abiye Elbise Modelleri 2018

abiye-elbise-modelleri-2018

Abiye Modelleri 2018

Abiye elbiseler, mezuniyet, nikâh töreni, düğün ve özel yemekler de bayanlar tarafından en çok tercih edilen kıyafet türü olmuştur. Bayanların şıklık yarışına girdiği ortamlar da en sık görülen kıyafet olmuştur. Renk ve tarz olarak birçok çeşit piyasaya sürülmüştür.

Abiye Çeşitleri

Abiye özel günlerin en şık kıyafeti olarak kadınların vazgeçilmezi olmuştur. En fazla tercih edilen model uzun ve siyah abiyeler olmuştur. Her daim zarifliğin, şıklığın rengi olmuştur siyah. Kırmızı, pembe, mavi, siyah, taşlı, sırt dekolteli, göğüs dekolteli olarak modeller üretilmiştir. Abiye elbiseler daha çok uzun olarak tercih edilmiştir. Model model değişen, renk renk değişen oldukça zengin bir piyasaya sahiptir. Mezuniyet törenin de tercih edilen abiye modeli renkli, kuyruklu ve dekolteli olabilirken, nikâh törenin de giyilen bir abiye ise siyah, uzun ve zarif olabilmiştir.

Fiyat Karşılaştırması

Abiyenin piyasası günden güne değişen ve gelişen bir piyasa haline gelmiştir. Açık modellerin olduğu kadar tesettür giyimin de tercih ettiği kapalı, mütevazı abiyeler üretilmiştir. Her keseye uygun abiye bulmanın mümkün olmadığı gözlemlenmiştir. En uygun fiyat ortalama 150 TL olarak görülmüştür. Piyasa da ki markalar çok uçuk rakamlardan abiyeler sunmuşlardır. Abiyenin merkezi İstanbul da Osmanbey ve Nişantaşı olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra Eminönü ve Fatih de abiye de geniş yelpazeye yer vermiştir. Nişantaşı’nda ünlü modacıların moda evleri yer aldığı görülmüştür. Özel tasarımlar olduğu için oldukça pahalı ve daha çok yüksek gelirli tüketiciye hitap etmiştir. Özel kumaşlar, özel tasarımlar, özel taşlar kullanılan abiyelerin fiyatlarının ortalamasını belirlemek pek mümkün olmamıştır. Her kesime hitap edebilecek marka belirlenememiş ancak semt olarak Eminönü insanların en uğrak yeri olmuştur.

15 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 376 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
UA-46448104-2